2010

První den doma ebony6.rajce.idnes.cz/Prvni_den_doma/

Jestli máte pocit, že koukám trochu vyjukaně, tak se nenechte zmást..pelíšek jsem pochopila okamžitě..že prasátko je sestra kterou můžu kdykoliv pokousat - taky, takže je mi vlastně fajn. Deka voní maminkou a neustále na mě jakože nenápadně nakukuje panička. Jídlo jsem taky dostala jako vždy co víc si přát?

3 měsíce ebony6.rajce.idnes.cz/3_mesice

Pomalu vyrážím na první návštěvy, už několikrát jsem navštívila rodiče od paničky, kterým říkám babi a dědo, tak jako ostatní vnoučata. Pěkně jsem si je omotala kolem prstu, ale oni to zatím ještě netuší...

První táborák ebony6.rajce.idnes.cz/Prvni_taborak

Konečně skončilo období dešťů a panička se rozhodla, že je čas vyrazit na můj první táborák..sice jsem v životě nic takového neslyšela, ale když přijeli kamarádi, které už jsem znala, radostně jsem se vydala na cestu. Pravda byla to štreka..do kopce jsem funěla jak závodní koník, ono taky jsem toho hodně naběhala. Panička si to razila přímou cestičkou a já se tu a tam zastavila, abych očuchala kytičku, ulovila motýlka..sakryš byl rychlejší. No a pak jsem zjistila, že jsou ostatní daleko, tak jsem musela přidat plynu a běžet co mi nožičky stačily..U tábořiště byl pokus, že si lehnu na noviny abych nebyla úplně špinavá..chacha - rozcupovat..no ale pak jsem dostala vestu od paničky a na té se báječně spinkalo. Po krátkém oddechu jsem zničila pár klacíků a hurá domů..báječný den, akorát jsem prý byla jako prasátko a to mi tak nějak zůstalo i do dospělosti.

 

Seznámení s bullteriérkou Athénkou ebony6.rajce.idnes.cz/Seznameni_s_bullterierkou_Athenkou

Mou novou přítelkyní se stala bullteriérka Athénka :) Rozkošné stvoření, které neustále ničí všechny moje vyčuhující kousky těla. Tahá mě za uši s radostí sobě vlastní, kouše mě do nožiček a já pak pískám jak nově koupená hračka..a hele ono to pomáhá :) když zařvu, tak mě pustí - dobrá hra, už jsem pochopila pravidla...Přátelství bylo založeno a podporováno ze stran obou paniček :)

Protože jsem obstála při první zkoušce a zůstala jsem "použitá ale nepoškozená" - jak říká panička, od toho prvního setkání se z nás staly nerozlučné kamarádky :)

Návštěva sestry Izinky ebony6.rajce.idnes.cz/Navsteva_Izinky

Radostné setkání...díky naší chovatelce jsme se seznámily s Míšou - novou majitelkou mojí sestřičky Izinky (Javu Javu Izomer). Po pár mailech jsme se sešly na stříhání a protože to bylo velmi přátelské setkání - v létě k nám přijely na návštěvu. Izinka do té doby nikdy neplavala, tak jsem jí to hned musela naučit. Jsem prostě srdcem vodomilka.

Výstava Polsko - Rybnik ebony6.rajce.idnes.cz/Vystava_Polsko-Rybnik

Tak jsme vyrazily na naši první výstavu a protože panička rozhodla, že je lepší jet společně - vyrazily jsme i s Míšou a Izinkou směr Polsko. Teda povím Vám, nic moc...paničce bylo špatně už týden dopředu a já jsem neustále musela zkoušet postoj a běhat na tom tenoučkém vodítku po louce za domem..abych pravdu řekla moc mě to nenadchlo, ale když jsem zjistila, že zároveň uvidím i maminku a sestru..dala jsem se přemluvit.

Vyrazily jsme v pátek v nekřesťanských pět hodin ráno - vlakem do Bohumína, tam si nás vyzvedla Míša a hurá směr Krakow na stříhání k chovatelce..no měla ze mě radost :) prý jsem medvěd a ne kokr. Po jejím zásahu jsem skoro za dvě hodiny byla opět vyšňořeným kokříkem, ještě Izinka a pak domů k Míši. Večer ještě přišlo na řadu koupání, což moc nemusím, ale když jsem viděla, že to jinak nepůjde, dala jsem se přemluvit. U fénování jsem už skoro spala..panička taky.

Ráno opět v brzkých hodinách jsme se vypravily směr Rybnik, bylo to super, ztratily jsme se jen jednou :) naštěstí bylo celkem pěkné počasí, akorát paničce opět nebylo dobře - nervóza - jsem si říkala proč asi. No a pak to začalo - šly jsme do kruhu i s Izinkou a já si říkala, to bude bezva zábava, takové hezké praporky okolo - půjdu je rozkousat..a ejhle, zas mě tahá ta tkanička na krku, fuj. Zkouším sebou cloumat co to dá, ale ona ne a ne povolit, slyším paničku jak nenápadně sykne -aj už to přeháním, tak trošku uberu. No běhala jsem prý trochu nakřivo, ale stála jsem moc hezky a protože jsem byla ještě hubená mám VN2 - to znamená, že jsem druhá nejkrásnější :)

Byla jsem ráda, že to mám za sebou..panička nakoupila kokina a hurá domů..to jsem ještě netušila, že zítra to bude nanovo, ale zvládly jsme to i druhý den s podobným výsledkem. :)))

Heroltice - kurz pro štěňata ebony6.rajce.idnes.cz/Heroltice_-_Stenata

Vůbec jsem netušila, že zrovna tento víkend naprosto změní můj život. Panička se rozhodla, ještě s kamarádkou Andreou, že vyrazí na výcvikový tábor..povím Vám bylo to daleko..až v Herolticích u Tišnova - to je prý kousek od Brna. No a protože jsme měli dobrého šoféra - dorazily jsme na místo ve čtvrtek kolem páté odpoledně. Enča a já jsme hned vyrazily zkoumat terén..ale protože jsme tam byly první - nikoho jsme nepotkaly. Panička nás šla tedy přihlásit - obdržely jsme pokoj číslo 6 a zjistily, že se budeme mít jak princezny..obrovský pokoj jen pro nás čtyři. Rychle vybalit a hurá ven..postupně se začali sjíždět další účastníci zájezdu - nepřeberné množství plemen a lidí. A jak se to tak stává i z cizinců se stávají přátelé a u nás to bylo skoro na celý život :) Dodnes se vídáme s ridgebackem Pardym, flatem Argem a malým pinčem Rufusem.

Byl to nádherný víkend plný srandy a učení. Vynikala jsem v přivolání - ale to jen proto že jsem závislák na paničce :) . Nějaké sedni a lehni bychom tedy také uměly..přinést hračku už byl trochu problém, ale když panička vytáhla mou domácí požmoulanou veverušku..aportovala jsem jak ďábel..ostatní mi ju ale chtěli ukrást, tak jsme ji za bouřlivých ovací museli schovat.

Projeli jsme se na vozíku i kolečkách, přeskakovaly překážky, soutěžily a nakonec večer když jsem padla do pelíšku, si panička rozšiřovala vědomosti o pejscích a jejich přirozeném chování. Navíc se naučila i lépe chválit - od teď už slyším jen samé "šikulkááá" a "výborně" pěkně hlasitě a z vesela.

Odjíždělo se nám těžko..ovšem s příslibem, že na jaro jsme tam znovu, s těmi nejbližšími si předaly maily a telefonní čísla a hurá zpět do civilizace.

Tři dny potom jsem jen ležela a dobíjela baterky..a v noci se mi zdávalo o těch báječných honičkách s ostatními.

Vánoce s rodinou ebony6.rajce.idnes.cz/Vanoce_s_rodinou_2010

Protože bydlíme ve vlastním domečku a k babičce a dědovi chodíme jen na návštěvu - rozhodli jsme se s nimi strávit Štědrý den. Já myslím, že si z toho dne pamatuju jen to - že jsem k obvyklým granulím dostala taky kapsičku s masíčkem, taky spostu hraček a nový frajerský obojek a vodítko. Jinak jsem celý večer ležela pod stolem a hrála si - kolem mě bylo pořád rušno a bylo mi fajn. Večer jsme to vzali pěknou procházkou domů - škoda jen, že nebyl sníh..

Silvestr - poprvé ebony6.rajce.idnes.cz/Silvestr_2010/

Panička mi říkala, že poslední den v roce je prý hrozně hlučný a tak už týdny předem zoušela moji odvahu. Poprosila pánečka aby za domem házel petardy a my jsme se měli pomalu přibližovat..moc jsem nechápala proč pomalu, když já jsem ho chtěla vidět hned! A pak jsem zjistila, že odhazuje kolem takové fajn jiskřičky, některé se i hýbaly, tak jsem si říkala, že je ulovím. Ale to se zas nelíbilo paničce a tak jsem mohla jen stát a koukat.

Protože jsem prý asi úplně hluchá nebo nevím, tak mě to vůbec nerozhodilo..pozvaly jsme tedy na Silvestra tetu Andreu s mojí kamarádkou retrívřicí Enčou, ta se prý dost bojí. Ale já jsem jí celý večer nedala pokoj, takže když pak o půlnoci práskaly petardy..skoro jsme to zaspaly. Škoda mohla to být sranda. Ale večer jsme si apoň krásně zablbly, paničky se prý přejedly k prasknutí..ráno novoroční prochajda, no prostě super.