2011

Nový rok s Narou a Kulíkem ebony6.rajce.idnes.cz/Novy_rok_s_Narou/

Nara - americký stafordšírský teriér - je vlastně první pes, kterého panička vychovala :) A protože do jejího domu přibyl na Nový rok 2011 i pes Kulík z útulku, strávily jsme s nima prima den ve sněhu. Nara už je starší dáma, ale od malička má přezdívku "sněžná fréza" a ta jí zůstává doteď. Pokaždé když napadne sníh plave v něm tam a zpět. S přibývajícími roky nám maličko přibrala, ale je to hlavně tím, že je po operaci a trochu se jí rozjelo břicho. Jinak je stále vitální a přátelská ke všem lidem i psům :)

Hanácká národní výstava Olomouc - leden 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Vystava_Olomouc_2011

To zas byl den - ta moje panička to prostě nezvládá, zase ráno vstávala úplně zelená..a to jsme tentokrát nejely samy, ale vezl mě strejda Petr a zase tam byla i Izinka s Míšou. Dojeli jsme na místo určení - Olomoucká flóra je moc hezká, akorát bylo mokro a tak jsem se do haly pěkně nesla. Míša už nám držela místo, takže jsme mohli koukat na kokříky, kteří byli na řadě před náma - moc pěkná podívaná. Byla jsem kapku nervózní to víte druhá výstava v životě a navíc první v hale v uzavřeném prostoru, bylo tam narváno a všude to hlučelo a štěkalo a já tak trochu nechápala, proč nemůžu jít řádit s ostatníma :)

Když jsme přišly na řadu - bylo nás v kruhu 5 - chtěla jsem zase trochu tahat, ale panička mi to nedovolila. Tak jsem i pěkně postála v postoji - pan rozhodčí hodně pochválil můj pohyb, ale taky řekl paničce, že by mi mohla dát najíst :) No to víte měla jsem báječné období kdy jsem jedla, jak říká panička "jen abych nezdechla" a na ty prdelaté starší kokří slečny jsem prostě neměla. Nakonec jsem dostala známku VD 4, to znamená, že jsem se pořád hodně líbila, když jsem měla pořadí :)

Moc fotek tentokrát nemáme, ale podařilo se nějaké video.www.youtube.com/watch?v=Xw4hE-m-8xc

Ebony a Athénka slaví 1.narozeniny ebony6.rajce.idnes.cz/Ebony_a_Athenka_1_rok

Tak tohle byl zase bezva den...protože Athénka je narozená 3.2. a já 7.2. rozhodly jsme se společně oslavit narozeniny. Plán byl takový, že nás paničky nechají proběhat na zahradě ať si to pořádně užijem, ony si dají sklenku vína, dort se bude péct v troubě a bude pohodička...zní to hezky, co? Tak jsme se s Ath rozhodly, že jim to trochu okořeníme. Jen co nás vypustily na zahradu, jsme začaly závodit o nejkrásnější bahenní příšeru, ona totiž moje panička vůbec netušila, že skoro po celé zahradě je báječná břečka. Takže po dvou minutách co přišla z domu, viděla to nejlepší..Athénka mě povalila na záda a hrnula mě z kopečka po bahýnku směrem dolů...ještě nikdy jsem neměla kožíšek tak špinavý, že ani na čele jsem neměla bílou barvu. Panička se málem vyvrátila. Po dvaceti minutách jsme byly durch mokré a mohlo se jít dovnitř - no jít - já musela být přenesena, protože nic podemnou by nezůstalo čisté. A tak místo vínečka se konal maraton bahenní koupele...byla to ale sranda, když jsem se v nejlepším otřepala a panička řvala jak tur protože prý bahno nejí :)

Pak už jen trochu prosušit a konal se další hrací maraton na sedačce, kam vyjímečně můžu, ale jen u téhle tety.

A pak to přišlo..nesl se dortík (hovězí a kuřecí masíčko), dostaly jsme mašličky a báječné čepičky, trošku jsem musela Athénku pohlídat, aby mi ju na hlavě hned nerozcupovala...nějaká ta fotečka a pak královské dělení :)

Myslím, že teprve v tuto chvíli panička zapadla do křesla a konečně si lokla z tolik očekávané skleničky.

Tak zase příští rok znovu...Krásné narozeniny.

NVP Ostrava - duben 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/NVP_Ostrava_2011

Tak tady se mi moc líbilo :) Tentokrát se mnou byla i Athénka - měla premiéru a já už byla skoro mazák, tak dokonce i panička byla tentokrát celkem v pohodě. Ale taky to bylo určitě tím, že byla velká konkurence, tak na medaile nebylo ani pomyšlení - ještě pořád jsem se nenaučila moc papat, tak bych tak kilo potřebovala do ideálu. Den před výstavou jsme jely na stříhání do Frenštátu, abych byla kočka (tímto moc děkuji paní Konečné - CHS Sant Tulip). Tentokrát nás bylo v kruhu 6. Krásně jsem běhala, na stole stála jak soška - i pana rozhodčího se mi oblíznout podařilo - a to na mě byli dva :) A světe div se - já byla V2 :) líbila jsem se heč - jen prý trošku zadek aby mi narostl - tak panička neváhala a říká: "my budem do příště ještě víc vrtět". No úspěch to byl co Vám budu povídat a že jsem nebyla první - to nevadí pořád se ještě učím.

Za odměnu byly nákupy - teda nevím jestli pro mě nebo pro paničku..A hurá na vlak a domů...

Heroltice - Zábavný a zážitkový víkend ebony6.rajce.idnes.cz/Heroltice_-_Zabavny_a_zazitkovy

Nemohla jsem se po zimě dočkat - moje druhé Heroltice :) A navíc nás čekalo milé setkání v podobě ridgebacka Pardyho, pinče Rufuse a flatíka Arga - ten vyrostl, pryč byly ty časy kdy byl menší než já. Bylo nádherné počasí - ráno jsem byla sice urousaná, ale svítilo sluníčko, sestava psů parádní a kontakty se navazovaly jedna báseň. Panička pusu nezavřela, no já vlastně taky ne..pořád do ní padaly nějaké pamlsky.

Navázaly jsme nová přátelství, dokonce jsme potkali pejskaře i od nás ze Zlína. Čokoládová labradorka Bella se stala naší příjemnou společnicí a i paničky se skamarádily.

Stejně jako na podzim jsme si zaběhali, zaskákali a zasoutěžili...já odjížděla domů totálně vyčerpaná, ale plná dojmů. Další setkání jsme domluvili na podzim..

 

Krajská výstava Zlín 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Krajska_vystava_Zlin_2011

Tuhle výstavu jsem si asi poprvé pořádně užila...byl s náma i páneček, byla jsem vlastně doma..ráno jsme nemusely vstávat ani moc brzo a navíc se mnou byla i Athénka. Pak se na nás přišla ještě podívat i teta Lenka, které vděčíme i za hezké fotky. Sice bylo škaredé počasí, tak jsem moc ven nechodila, ale přišli jsme brzo na řadu, tak to bylo moc fajn. Běhala jsem moc pěkně i v postoji jsem ustála..pan rozhočí mi sice jako obvykle ošahal úplně všechno, ale já su zvyklá, akorát jsem ho tentokrát nemohla oblíznout..nestihla jsem to.

Dostala jsem krásnou V1 - Vítěz třídy mladých a odpoledne si ještě zaběhala s ostatními vítězi. Bohužel to bylo trošku špatně vyřešené a místo aby se mezi sebou poprali ještě kokříci zvlášť, tak jsme nastoupili v počtu hodně přesahujícím padesát pejsků v jednom kruhu. Takže se neběhalo, jen stálo v postoji a pak rozhočí vybíral pejsky jak na trhu..pěkně z dálky. Ani mi nakonec nevadilo, že nás nevybral, měla jsem toho od rána i dost :)

Ale celkově to byla moc příjemná zkušenost, tak snad další rok znovu...

Hrátky s čerty - seznámení s Keirou ebony6.rajce.idnes.cz/S_Keirou

Seznámila jsem se s novou kamarádkou - beauceronkou Keirou. Její panička je moje kamarádka a tak nastala doba seznámit i nás holky :) Keira se ke mě chovala moc hezky, prvně jsme se proběhly na procházce a pak zakotvily na naší zahradě..to ještě nebyl plot..ale ctily jsme hranice pozemku a řádily jen u nás. A já měla novou průlezku, protože Keira zjistila, že nejvíc řádím když ona leží a tak jsme se obě skvělě bavily.

Výlet Boršice ebony6.rajce.idnes.cz/Vylet_Borsice

Letos v létě jenom výletuju, strávila jsem víkend v Kunovicích a jeli jsme se podívat za kamarádem do Boršic - to Vám byla paráda...ukazovala jsem dětem jak jezdím na skluzavce, hrála si s míčkem, pohoupala se i v síti. Ale co bylo nejlepší - oni mají zakrslého králíčka..hmm to byla vůně, nechtěla jsem ho sežrat - jen si pohrát, chudák asi to nepochopil - to byly skoky, všichni říkali, že tam vysoko a daleko ještě nikdy neskákal, ale nebojte nebylo to trápení. On totiž když zjistil, že vlastně nejsem nebezpečná, tak začal opět vykukovat ze své boudičky. Kdybych tam byla delší dobu, určitě by podlehl mému kouzlu a šel si hrát :)

Výlet za Pardym do Písku ebony6.rajce.idnes.cz/Vylet_za_Pardym

Vyrazily jsme s paničkou na dlouhou cestu - ze Zlína vlakem do Prahy a pak přestup a do Písku - celkem 6 hodin, ale zvládly jsme to. Meší problém jsme měly po 4 hodinách když jsme vystoupily v Praze a já se chtěla jít vyčurat - naštěstí panička nezaváhala a utíkala na konec peronu, kde jsou jen kamínky a sem tam travička - tam bylo super místečko i když dělníci ČD se asi hodně nasmáli když mi říkala povel "čurej miláčku za chvíli jedem dál". Další šok zažila na záchodech ona, když chtěla za 5Kč projít brankou a začalo to houkat, jako že jdem dvě :) no co už i paní dohlížečka na záchodech nás milostivě pustila dovnitř a tam už to nevydržela a hystericky se rozesmála, když mi chtěla do flaštičky nalít vodu a zjistila, že všude teče jenom teplá..no fuj to bych teda nepila.

Takže jsem si počkala, až poprosí paní u stánku, která za pomazlení věnovala nejen vodu, ale i kousek šunčičky. Na nádraží v Písku nás už čekala Pardyho panička Katka a vyrazily jsme domů. Tam nastala srandovní situace, když se vyřítil Pardy a snažil se mě převálcovat, já ale potřebuju trochu času...takže jsme se naháněli jak dvě střely :)

Večer už byl klidnější - já se v případě nouze schovala do cestovní boudičky a Pardy byl namydlený. V sobotu nás čekala procedura uspání a vyfocení nožiček pro kontrolu DKK (vyšetření na dyspazii kyčelního kloubu). Prý jsem byla hrozně směšná, protože i přes lehká sedativa  jsem dávala najevo tichý odpor a po prubuzení jsem byla naštvaná a pořád bručela na všechny okolo. Z plánované vycházky tedy sešlo, zkrátili jsme okruh na minimum, protože se mi chtělo spát.

Druhý den už odpočatá jsem si s Pardym krásně zařádila a vydala se na dlouhou cestu zpět domů. Příště si musíme udělat větší dovolenou a jsme pozvaní, že už letos v létě přijedeme na návštěvu znovu.

Panička narozeniny - červen 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Panicky_narozeniny_2011

Tak se u nás zase jednou slavilo, šešla se skoro celá rodina  - no bodejď by ne, když byl narežený soudeček piva. Já jsem se měla báječně, byla u nás totiž i neteř Terezka a s tou je vždycky zábava..přetahovaly jsme se o míček, běhaly po celé zahradě a pak únavou padli. Ona na židli a já pod stůl..

ZOO Olomouc 16.7.2011 ebony6.rajce.idnes.cz/ZOO_Olomouc_16.7.2011

Byla jsem poprvé v ZOO, to jsem ještě netušila, že je to báječné místo, kde se můžu celý den dívat na různá zvířata, které jsem do té doby ještě nikdy neviděla..a těch vůní :) Jela s námi i Chelsinka s celou rodinou, takže jsme jely v sestavě 4 ženské a dva chlapi..super přesila. Hned u vstupu jsem zjistila, že jdu zadarmo..to se mi líbilo, chtěla jsem zahnout do obchodu se suvenýry, ale prý hračku dostanu až půjdem zpátky, protože ji nebudeme celou cestu tahat sebou.

Všechno se mi líbilo, asi nejvíc výběh pro ptáky, už nevím co to bylo za krasavce - černí s delšími zobáky...jeden na mě koukal..tak mě panička pustila trochu blíž..zkusila jsem ho vyzvat ke hře...a vida chytil se přiškočil blíž..a..málem mě zobnul :) ale byla jsem odtáhnuta.

Všem dospělákům se zase nejvíc líbilo, když se dívali za sklem na levharta a abych taky viděla, panička mě zdvihla...celou dobu spal. Pak mě uviděl, zvedl se a začal plížit směrem k nám...raděj jsme nechtěli zkoušet pevnost výběhu, tak jsem byla rychle zase dole..a co levhart? Ještě chvilku nakukovat a pak si spokojeně lehl, asi pochopil, že kořist nebude..

A jak dopadly suvenýry? Plyšový zvířetník se nám rozrostl o suchozemskou želvu a fenka..myslíte, že jsem něco dostala? Nic! Všechno zabavila panička do své sbírky, ale já jí to nezávidím, mám svého medvěda a prasátko..

Prázdniny 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Prazdniny_2011

Tyto krásné slunečné dny jsem trávila převážně u vody, jsem prostě plavec a že pak vypadám jak zmoklá slepice mi tedy rozhodně nevadí. Horší je, že po cestě sice uschnu, ale taky nachytám do srsti spoustu větviček a jiných báječným věcí, které bych tam mít rozhodně neměla.

Ale je to vždycky hrozně fajn, všude se chodí pěšky, žádné MHD jako když prší..taky potkávám spoustu stejně naladěných kamarádů - letos jsem se seznámila se zlatou kokřicí Inou, která bydlí jen kousek od vody, kam se chodíme koupat, je skoro stejně stará a tak jsme si super rozuměli, akorát ona neplave :)

S Athénkou Srpen 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/S_Athenkou_srpen_2011

                     Září 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/S_Athenkou_zari_2011

A taky za takového krásného počasí jezdím často za Athénkou do Modré. V září tam se mnou byl i páneček, tak to jsme si báječně pohráli...díky Athénce jsem poznala novou hračku - velký dřevěný smeták - že je to divná hračka? No Athénka ji předem rozpracuje - tedy tak dlouho hryže, až odkousne tu metací část. Nechá si tyčku se kterou radostně běhá a mě zbyde smetáček, který unesu :) Naposledy ovšem panička zkoušela uletět - že vždycky přežije pálení čarodejnic nechápu. Tak jsme ji s Athénkou pevně chytily každá z jedné strany a neuletěla...co bych si bez ní počala.

Stříhání Polsko ebony6.rajce.idnes.cz/Strihani_Polsko

Tentokrát to bylo opravdu zajímavé setkání..byli jsme tam úplně všichni...maminka Toska, nevlastní sestra Gala, sestry Bajka a Izinka, synovec Kosma a taky Miluška - se mnou jak dobře počítáte 7 kokříků a každý úplně jiný...přišla jsem první na řadu, ať už to mám za sebou a pak se snažila kohokoliv vybudit ke hře - nakonec se chytil Kosma - tehdy ještě skoro štěně :) Odjížděli jsme plní dojmů, načesaní a vyčerpaní...nás čekala ještě cesta vlakem do Zlína, protože v sobotu jsme měly jet s paničkou na výstavu.

Speciální výstava loveckých slídičů - září 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Specialka_Luhacovice

Tak tady jsme poprvé jely samy, jen panička, neteř Míša a já, ale protože už se neztratíme, hned jsme si našly naše známé a zakotvily u stěny haly jako vždycky. Tentokrát to vypadalo jako velká tělocvična a protože to byla speciálka loveckých pejsků nebylo ani moc nacpáno - to mi vyhovovalo. Vedle nás byli nádherní portugalští vodní psi a s jejich paničkami jsme si báječně sedli do noty, mě se zase líbilo jejich miminko.

V kruhu nás bylo 6, na řadu jsem přišla někdy v jednu odpoledne..paní rozhodčí už byla unavená a říkala, že by ráda domů - což mě trochu udivilo, asi si myslela, že jí anglicky nebudeme rozumět, překladatel se jen shovívavě usmál...velmi dlouho vybírala, všichni jsme stále mysleli, že máme naději na úmístění..nikoho nevyřadila...nakonec tedy rozhodla pro vítěze..překladatel ještě upozornil (po celém dnu posuzování) že musí ještě určit další 3 - tak se rozhlédka, ukázala na tři pejsky a byl konec...při zapisování jsme měla pocit, že máme všichni výbornou akorát bez čísla, ale na našem posudku bylo VD. Asi kvůli nedostatku srsti, který mi po hárání ještě nedorostl, jinak tak pěkný posudek jsem ještě neměla :)

NVP Brno - září 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/NVP_Brno_zari_2011

To zase byla fuška, kdo by čekal, že na jednom místě zase uvidí tolik lidí a psů. Tentokrát jsme jeli v sestavě 4 lidi a 2 psi, ale holky měly převahu 4 ku 2 :) Našli jsme si místo na sezení...bohužel jsme s Athénkou byly každá na jiné straně haly, ale to nevadilo setkávaly jsme se na hraní v horních částech haly - páneček mezitím hlídal, kdy půjdeme na řadu a fotil ostatní pejsky - z fotek jsem pak zjistila, že spíš než pejsky fotil "koně" samý vlkodav :) asi mě chce vyměnit, vždycky jsem mu připadala malá...ale byly opravdoví fešáci.

Přišla jsem na řadu až někde v poledne a v kruhu jsme byli 4 - tentokrát dvě sestry z jednoho vrhu. Paní rozhodčí poznala, že mám za sebou hárání..protože jsem měla lehce méně chlupů než ostatní, za to jsem ale konečně trochu přibrala a tedy V3 - takže zase výborná.

Ještě jsme stihli zkouknout vystavování Athénky..a rychle na nákupy, mám zase zásobu kostiček na zuby, dostala jsem taky nový náhubek - no z toho radostí neskáču, ale je prodyšný a na léto prý pohodlný..no uvidíme. Pak si dali dvounožci oběd - panička jako obvykle nemohla odolat pštrosímu steaku - prý mi ho taky někdy koupí, ale nekořeněný, moc jí nevěřím..slibuje už rok :)

 

Heroltice - Psí řeč 6.-9.10.2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Heroltice_-_Psi_rec

Poprvé jsem vzala sebou do heroltic Athénku, jsem si říkala, to bude super - bude mě bránit před ostatními neurvalci..skutek utek - ono bohužel celý víkend s přestávkami propršelo a to ona vůbec nemusí, takže místo toho aby si semnou hrála..neustále stála u dveří a jakože ona jde teda domů:) Někdy to bylo docela prča, třeba když jí někdo dovnitř pustil a já chtěla za ní..moc jsem si to s pejskama neužila, ale zase jsem měla Athénku.

Pak musela panička volit taktiku, že jsme každá bylo v jiné skupině, trošku se semnou nemohla domluvit, ale nakonec jsem pochopila, že nemůžu mít všechno a překážky jsem si zase báječně užila...

Večer měla zase co k učení panička, gesta psího těla a jiné zajímavosti ji hodně zaujaly, takže se zase sedělo u svařáčku do pozdních večerních hodin..

Druhý den jsme okusily nové soutěže, které hrávají i malé děti, nevím kdo byl vykulenější jestli lidi nebo psi..a taky jsem se naučila nový trik..mrtvý pejsek..

Tentokrát jsem věděla, že brzo přijedu znovu, máme naplánováno za 14 dní opět ve staré sestavě :)

Heroltice - 7 radostí 27.- 30.10.2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Heroltice_-_7_radosti

Od května jsem se těšila na tento víkend, ne že by před 14 dny nebylo v herolticích dobře, ale tentokrát jsme čekaly zase ridgebacka Pardyho a taky labradorku Bellu. Jela s náma zase Athénka a tentokrát i teta Hanka s border kólií Besy, to byla sestava. Měly jsme zase ten stejný pokoj jako poprvé s Enčou. Takže na pokoji 3 psi a 4 lidi - narváno:) ale pokoj číslo 6 je s námi již nadobro spjat..

Tentokrát jsme zažily úplně nový parčíček, kde se pouštěly divné zvuky, chvíli jsem čučela, ale protože panička se tvářila jakože OK, tak jsem to neřešila, mimochodem toto CD už máme doma, prý to pak budeme pouštět štěňátkům, aby si zvykala.

A taky jsme měly novou opičí dráhu, panička v cíli funěla jak závodní kůň, já bych si to teda dala klidně ještě jednou, ale světe div se, byly jsme třetí. Úplně největší úspěch a taky potlesk jsme sklidily za soutěž kdy má pejsek zůstat sedět v ohraničeném čtverci a tety se ho snaží lákat ven...šlo přede mnou spoustu pesků a každý odešel, tak se panička směje, ža já určo zmizím, jen na mě někdo mile promluví, tak ho půjdu oblíznout - si říkám a just ne...panička stála, výskala a nikdo mě z její blízkosti nedokázal odvolat :) Super vyhráli jsme..po nás to ještě dokázali další dva pejsci - velká gratulace, bylo to opravdu těžké.

Tentokrát se nám opravdu špatně loučilo, věděla jsem totiž že další termín přichází v úvahu až na jaře...tak zatím pac a brzo na viděnou.

Výlet Troják 13.11.2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Vylet_Trojak

Tohle byl opravdu dobrý nápad - je listopad asi 7 stupňů a panička rozhodla, že jdem na výšlap - trasa zněla Troják - Kateřinice cca 11km..hmm si počkám kdo nedojde. Nachystáno bylo dobře, teta Andrea měla čaj a svařák..nesly se nějaké oplatky a buchty, abysme po cestě neumřely hlady. Autem jsme byly vyhozeny na Trojáku a pak na nás řidič čekal v Kateřinicích na chatě...cesta byla báječná..lítaly jsme s Enčou na volno, krásně se zahřály, po cestě potkali jen málo lidí, no prostě paráda.

Když už jsme se blížily z lesa k cestě, panička zpozorněla, jak je slepá, tak naštěstí dobře slyší, stihla zařvat, aby všichni z cestičky vběhli do lesa a o chvilku později se vyhořilo pár kluků na teréních motorkách ze zatáčky, fuj to byl řev - nevím jak by nám vyhli, když jeli jako pra.... No naštěstí všechno dobře dopadlo, došly jsme na chatu a dali si kafíčko...všichni jsme byli ještě plni sil, tak jsme se rozhodly, že jdeme ještě na grilované kuře na Pržno - 4 km. Bylo vynikající, bohužel jsme musely sedět venku, dovnitř psy nesmějí, takže jsme trošku vymyzly. Teda spíš panička, po cestě domů už jí bylo špatně a v noci nervosvalová horečka - no holky to pěkně přehnaly..a ráno? Silácké řeči prý půjdeme brzo zase..

Víkend u Chelsinky 18. -19.11.2011 ebony6.rajce.idnes.cz/U_Chelsinky

Odpočinkový víkend jsme strávili v Březnici u Zlína u tety Lenky a jack russela Chelsinky..měly jsme pro sebe celý dům a náležitě jsme toho využily. Prý nikdo neutahá russela..chachacha - zvítězila jsem - po čtyřech hodinách žužlacího a běhacího maratonu to vzdala a zalezla do pelíšku..jsem vítěz..tedy taky už se mi klíží očka.

Paničky si udělaly mejdan u televize, pokecaly, barvily vlasy..my šly na procházku a dva dny byly v tahu :) proč jsou ty víkendy tak strasně krátké...musíme zopakovat..teta Lenka byla nadšená, že Chelsinka ještě dva dny pospávala, jsem to ale dobrá chůva :)

Vánoce 2011ebony6.rajce.idnes.cz/Vanoce_2011/

A je to tady čas dárků a návštěva u babi a dědy..panička sice byla dopoledne v práci, ale pak už jsme frčeli a štědrovečerní večeři - já samozřejmě dostala super masíčko speciálně pro mě a pak už hurá ke stromečku a rozbalovat dárečky.

Mě nejvíc baví jak ostatní rozbalují dárečky a já si můžu roztrhat všechny papíry...běhám, trhám a pak najednou zjistím, že jsou tam i dárečky pro mě - paráda :)

Nový postroj, plyšový tuleň, kostičky..jsem spokojená a můžu klidně odpočívat.

Silvestr 2011 ebony6.rajce.idnes.cz/Silvestr_2011/

Letos jsme zopakovali pozvání Andrei s retrívřicí Enčou - loni to bylo super, tak jsme si říkaly, že si uděláme zase pohodový večer. Seděli jsme u televize - tedy my se praly na zemi. Po půlnoci jsme šly pohodit pár světlic, ale těch co nepráskají, jen dělají světýlka a po druhé ranní zapadly do pelíšků, oči se mi klížily už k půlnoci, protože od sedmi večer jsme s Enčou řádily, tak jsem byla ráda, že se můžu vyspat...ráno se těším na Novoroční vycházku a přeji krásný celý rok 2012.