2012

Nový rok ebony6.rajce.idnes.cz/Novy_Rok_2012

A jak už se stalo tradicí, tak Nový rok zahajujeme procházkou - letos bohužel bez sněhu. Navíc jsme po cestě objevily zajímavý úkaz a to zvláštní šňůrový design stromů a laviček - zřejmě děti vymyslely novou zábavu na na Silvestra sprejovali něčím krajně nechutným všude kolem sebe :)

Posnídat kafíčko a novoroční salát mohly jen paničky - my s Enčou jsme dostaly sušené králičí maso a holky odjely domů...

 

Procházka 15.1.2012 ebony6.rajce.idnes.cz/Prochazka_Leden_2012/

Konečně sníh - musím si ho pořádně užít a taky se mi moc často nestává, abych vyrazila na vycházku s oběma páníčky - super. Nechaly jsme se vést zajímavou cestou nad naším domem - páneček tudy jezdí v létě na kole - bylo krásně bílo, já jsem mohla běhat na volno, občas jsme potkali nějakého pejska a bylo celkem teploučko protože nám pěkně svítilo sluníčko. po cestě jsme našli koníky..trochu jsem se bála, ale když na ně panička šahala, tak jsem se taky nechala přemluvit - takový velcí pejsci..no zatím nevím co si myslet, ale asi se mi líbili :)

Mám 2 roky :) ebony6.rajce.idnes.cz/2._narozeniny

To zase byla paráda v sobotu po obědě jsme vyrazily za strejdou, který nás občas vozí k Athénce, tak už mi bylo jasné kam jedu..celou cestu jsem se šmrdolila, to víte už jsem se nemohla dočkat, akorát mi přišlo divné, že má panička tak napěchovaný batoh..a vonělo to.

Když jsme dorazily, okamžitě jsme byly vyhnány do krutých mrazů, to jen proto abysme se trochu vylítaly a nezbořily celý dům :) To zase bylo shledání..já bych lítala a řádila, ale Athénku zajímala jen moje panička, ona je víc na lidi než psy...nevadí pohraju si i sama. Paničky si daly kafe a začaly vychystávat nějaké zajímavé mašlišky a čepičky..to mi ještě pořád nedocházelo co se děje..podezření jsem dostala až v době, kdy ty nechutné věcičky začaly mašlit na mě..dostala jsem čepičku, zelenou mašličku kolem krku, pak se odněkud vyloupl dortíček - letos i se svíčkou a oslava mohla začít. No jo vždyť my máme s Athénkou obě dva roky!!!

Trochu jsme si zapózovaly a pak přišel hřeb večera..papání masového dortu..teda měla jsem ho v sobě raz dva..až měla panička strach aby nešel hned ven..ale takovou dobrotu, to jsem si nemohla nechat ujít :)

Byla to paráda, pak jsem dostala Athénčinu velkou mašli a tu jsem mohla rozcupovat. K narozeninám jsem od tety a strejdy dostala knížku, aby mi panička napekla hodně psího cukroví a taky tyčinky na zuby, pak ještě bezva hračku. Od paničky pak nový klikr a knížku, prý abych už mohla začít tu cirkusovou kariéru a hlavně kopec sušeného masa a moc maličkých odměnek na výcvik..mňam. Už aby se to zopakovalo. Krásné narozeniny.

 

Heroltice - víkend pro záchranáře 22.-25.3.2012  ebony6.rajce.idnes.cz/Heroltice_zachranari/

Konečně jaro a my se zase s paničkou vydaly do Heroltic..ale tentokrát nás čekal program vskutku napínavý. Že umím dobře štěkat, to je známé, ale že to jednou budu provozovat na povel a navíc na cizí lidi, tak to jsem opravdu netušila. Zase jsme se sešly s naším kamarádem retrívrem Beníkem a jeho paničkou Evou, která nám přátelsky poskytla místo v autě...Hlavně na pokoji to bylo bezva, protože jsem spala s Rufuskem, kterého jsem už rok neviděla a paničky celé večery prokecaly :)

A jak to všechno začalo? Panička se rozhodla, že mám dobrý nos, navíc miluju lidi a co takhle zkusit zachraňovat...no povím Vám, bylo to těžké. Zaprvé jsem musela štěkat na paniččiny kamarádky, které se přede mnou schovaly a navíc jsem si je ještě i musela najít. Takže jsem použila nosík a občas trochu zabloudila, ale nakonec jsem vždycky našla a zachránila...to bylo radosti :)

První den jsem hledala v sutině..tedy na pile a byla jsem největší kaskadér, asi bych udělala světový rekord v horolezení po kládách...to mě fakt bavilo :) Druhý den jsme hledali na ploše...tedy v lese a to pro mě bylo trochu těžší. Občas jsem zůstala viset v nějakém houští a taky jsem si musela hlídat paničku jestli se mi náhodou někam neztratila, ale našla jsem všechny...

Největší odměnou pro mě bylo běžet na dlouhou vzdálenost, když jsem ještě ztraceného viděla..to byly dostihy..Taky jsme si šli s Beníkem zaplavat..no prostě jsme si to užily jako vždy. Máme spoustu akčních fotek, nových kamarádů a hlavně jsme unavené a spokojené...

Návštěva u Enči  www.youtube.com/watch?v=3rHSpa14Qpg&feature=endscreen&NR=1

Panička rozhodla, že potřebuju unavit a proto jsme se vydaly vlakem za naší kamarádkou Enčou a její paničkou Andreou. Tentokrát jsme se pokusili zachytit naše hrátky na videu, protože fotky mám většinou rozmazané, nebo jdou vidět jen chuchvalce chlupů, jak pořád lítáme...

Heroltice - Klikr 25.-27.5.2012 - ebony6.rajce.idnes.cz/Heroltice_-Klikr

Pokračuje naše mánie v návštěvách výcvikového centra Herolky - právě jsme se s paničkou vrátily z víkendového kurzu klikru..to Vám povím byla to makačka na hlavu. Položí na zem stupínek a nic se mi neřekne a já mám jako sama pochopit, že mám vylézt a sednout si. No chápete to? Já zezačátku moc ne, ale když na to panička tak dlouho koukala, tak jsem se šla taky mrknout na co jakože tam vejrá...a ono z toho káplo kokino, tož jsem si řekla, že to bude zajímavé..občas jsem o ten stupínek jen tak nechca zavadila..málem jsem se u toho přerazila, ale to bylo prý dobře..že jsem ŠIKULKA..tak jsem na to hupla a cvik byl hotový :) Hlavně jsem si pak řekla, že než k tomu pořád běhat a pak se zase otáčet na paničku, tož to tam rovnou zacouvu..no jsem prostě komediat :) Potkali jsme samé známé kamarády..panička mě chválila jak si pěkně hraju se štěňátkem a teď už jen budu odpočívat v pelíšku a s ostatními brzy na viděnou...

 

Krajská výstava Zlín - 2.6.2012 ebony6.rajce.idnes.cz/Vystava_Zlin_2012/

Dnes jsem absolvovala Krajskou výstavu ve Zlíně, byla jsem sice ve třídě sama, ale byla jsem pochválena za krásný pohyb. Takže V1 - Vítěz třídy. Šla jsem ještě bojovat o Krajského vítěze, byly jsme tři a černá fenka měla nejpevnější kostru a já nejlepší pohyb, tak vyhrála ta pevnější kostra :) Byla ale opravdu moc hezká a tak jsem jí nakonec tu výhru přála.

 

Výlet a koupání červen 2012 ebony6.rajce.idnes.cz/koupani_cerven_2012

Počasí nedosahuje nesnesitelných teplot a proto se vydáváme na výlet - část cesty musím absolvovat místní linkou - to mě nebaví...ale za to jsem bohatě odměněna volným během lesem, loukou a veškerým možným houštím..tam máme dvě zastávky, kdy panička se sveřepým výrazem vytahuje pichlavé zelené věcičky z mého kožíšku, absolutně nechápu proč, když za chvíli je tam mám zas :)

Část cesty procházíme městem, ale to už vím, že se neomylně blížíme k vodě....juchuchů dnes mám povolenku a co víc, panička jde se mnou, to je paráda.

Chvíli provozujeme koupání nutrií, pak cvičíme odvolání z lovu - našla jsem volně se potulující kačenku :) ale je rychlejší než já, tak na ni kašlu a vracím se k paničce...dneska moc prima den.

Červenec 2012 - užívám si dovolenou ebony6.rajce.idnes.cz/U_Semiho_-_cervenec_2012/

Panička má prý dovolenou, tak nevím ještě co to pro mě znamená, ale zatím je odporné počasí a pořád prší, teda mě by to nevadilo, ale prý su pořád jak prasátko, tak se teda ven moc nechodí...ale dostala jsem to vynahrazeno...v pátek jsme odjely na výlet ke strejdovi - loni tam byl super králíček a letos mě čekalo ještě větší překvapení v podobě 9 měsíčního bišonka Semiho...ze začátku se mě trochu bál, ale když zjistil, že jsem neškodná - krásně jsme si pohráli.

Další den vysvitlo sluníčko a tak jsme vyrazily na procházku k řece Moravě - viděla jsem lodičky, houseboat a policajty :) ebony6.rajce.idnes.cz/prochazka_u_reky_Moravy/

A zakončení víkendu bylo u kamarádky Athénky, která má teď novou spolubydlící Rheu, která má právě 5 měsíců, ale už na mě byla trochu divoká, tak jsme si hrály jen chvilku. Potkali jsme se tam i s tetou Hankou a malým Michálkem a ten se mi moc líbil...asi budu na miminka :)

ebony6.rajce.idnes.cz/U_Athenky_a_Rhey_-_cervenec_2012/

Poslední víkend v červenci přijela dlouho očekávaná návštěva - panička od mojí sestry Izinky..tentokrát bez holek protože Izi je v očekávání :) v pátek jsme si pohrály a v sobotu přišlo na řadu stříhání - hrozně mě to nebavilo, ale dostala jsem sušené masičko, tak jsem vydržela všechny procedury..panejo jsem teď tak krásná, že můžu zase na výstavu...

ebony6.rajce.idnes.cz/Strihani_tety_Misi

 

Srpen 2012 - Seznámení s Albínkou ebony6.rajce.idnes.cz/S_Albinkou

Máme novou kamarádku - kokřičku Abínku - její panička si nás našla a jelikož bydlíme kousek, hned jsme je pozvaly na návštěvu. mě se teda ta malá holčička moc líbila, chvilinku jí trvalo než se otrkala, ale když zjistila, že jsem v celku neškodná - moc hezky jsme si pohrály. Doufám, že se brzo zase sejdeme, protože i paničky si sedly do noty :)

Září 2012 - krytí na Slovensku ebony6.rajce.idnes.cz/Slovensko-kryti_18.9.2012/

Měla jsem slíbené heroltice, že pojedeme s paničkou tancovat a pak v neděli zkusíme skoky do vody, protože ráda plavu...tak trochu jsem si ale říkala, jestli to zvládnu a nakonec jsem se rozhodla, že až příští rok a raděj jsem začala hárat. Vůbec jsem nechápala hysterické výlevy paničky, že nic není zařízeno, domluveno a kdože mě bude hlídat? To jako proč..vždyť kalhotky mám a už jsme to dvakrát absolvovali, tak co je letos s háráním jiné? A pak jsem to pochopila - záludné pohledy, domlouvání cesty na slovensko, balení tašek a pořád to jméno....Lester...já jedu za manželem!!! A tak se událo, to na co jsme se těšili a zároveň se strachovali...kontrola progesteronu a jede se na krytí..mimochodem málem pozdě, ale o tom více na mé osobní stránce. Cesta byla příjemná, přivítání jako doma a Lester - hodil po mě okem a byla jsem jeho :) prostě se mi líbil i když byl zrovna chundelatý jako medvídek..takže se vše zdařilo a mohli jsme jet domů. Brzy uvidíme jak se vše podařilo a jestli budou štěňátka...

Říjen - procházka - den 28 ebony6.rajce.idnes.cz/Prochazka_s_tehulkou_-_den_28

Dneska mě panička chtěla vzít na velkou prochajdu, ale po prvním kopečku bylo jasné, že to nepůjde..nevím kdo funěl víc, ale asi já - protože už jsem 28 dní těhotná a i když jsme ještě nebyli na ultrazvuku, všichni už jsou si jistí...protože se víc mazlím, na procházce nelítám jako ďas, občas dělám, že neslyším a taky hodně spím...prochajda byla moc hezká, proběhla jsem se po kmenech a viděla jsem i koně :)

Listopad - jak si užívám těhotenství ebony6.rajce.idnes.cz/tehotenstvi_2012/

Pokračuje období mého těhotenství..29 den potvrzení ultrazvukem a od té doby se už začínám krmit jako těhulka. Zatím pořád běhám jak šlak a asi mi to zůstane až do porodu....nastal den D...porod trval asi sedm hodin...musela jsem hodně tlačit, ale asi to nebylo až tak hrozné - nakonec se mi narodilo krásných 7 štěňátek - fotky z prvních dnů už jsou na světě ebony6.rajce.idnes.cz/stenatka_prvni_tyden

Prosinec - jak plyne čas se štěňátky ebony6.rajce.idnes.cz/stenatka_14_dni/

ebony6.rajce.idnes.cz/stenatka_3_tydny/

Vánoce ebony6.rajce.idnes.cz/Vanoce_2012

Letošní svátky byly jak jinak než hektické, panička má vždycky v práci fofr a do toho ještě štěňátka, no ani já se moc nevyspím...Bylo v plánu, že nabereme našich 7 statečných a pojedeme na celý večer v babičce, tak jako každý rok, ale protože děda šel večer do práce a panička byla nachlazená - prďáci zůstali doma, nakojení a s granulkama do zásoby a já jsem odjela s paničkou a pánečkem slavit Štědrý večer...napapali jsme se - já dostala psí mufiny- mňam a potom už rozbalování dárků - hračky, pamlsky a nový nádherný pelíšek :) ten ale dostanu do obyváku až nebudou maloši - ti by mi jej rozbili...no a potom hurá domů za miminky. Ti si mezitím užívali nové hračky a když jsme se vrátili, spali jako dudci.

Procházka 30.12.2012 ebony6.rajce.idnes.cz/Prochajda_30.12.2012/

Konečně se umoudřilo počasí, tak jsme zase na chvíli vyběhli na kopec - tentokrát i s pánečkem, pořádně jsem protáhla nohy :)