Všechny naše děti žijí v milujících domovech - každé štěňátko z obou našich vrhů má svoji samostatnou stránku v levém menu.

Máte zájem o štěňátko?

Pak vězte, že stejně jako Vy - budoucí majitel štěněte máte své požadavky na chovatele - pak i my máme dané podmínky, které musí být pro budoucího majitele akceptovatelné. Nejsme velká chovatelská stanice, která produkuje ročně více vrhů - máme prozatím pouze jednu holčičku a proto štěňátka budou hýčkaná a velmi radostně vítaná jako noví členové rodiny.

Zaručit můžeme co nejkvalitnější socializaci na jiná zvířata, děti, částečně ruch města, pohyb v přírodě a hlavně ubytování doma v plném provozu domácnosti. Štěňátka žijí s námi v nejfrekventovanější části domu - v obývacím pokoji..Samozřejmostí je péče o zdraví, tedy pravidelná návštěva veterináře (odčervení, očkování), kvalitní krmení, kupní smlouva a rodokmen s identifikací štěněte (nemáme štěňata bez PP). Štěňátka od nás odcházejí nejdříve v osmém týdnu, čipované s očkovacím průkazem a výbavičkou do nového domova.

Od budoucích majitelů očekáváme, že naše štěně bude taktéž převážně v domácím prostředí - v létě samozřejmě může být i venku...jinak kokršpaněl se svou hedvábnou srstí není vhodný k celoročnímu ubytování venku, přes veškerou snahu byste z něj měli velmi brzo plstnatou kouli a pokud jej ostříháte neochrání jen před zimou už vůbec nic - navíc je kokršpaněl pes loveckého původu - tudíž zvyklý žít ve smečce, kterou mu teď nahrazují lidé a osamocený by nejen psychicky strádal, ale také by jeho povaha nerozkvetla do mazlivého, pořád dobře naladěného blázna, kterým kokřík ve společnosti svých lidí bezesporu je.

Velmi nám záleží na každém štěňátku i po odchodu do nového domova, proto doufáme, že budoucí majitelé budou sdílet své zážitky s námi a my se budeme moci radovat z jejich společného soužití. Nikoho nenutíme chodit na výstavy či absolvovat jakýkoliv výcvik..po zkušenostech víme, že lze vše důležité naučit i doma..pokud však chtějí hlavně začátečníci - můžeme doporučit školičku pro štěňátka - z prvního vrhu jí prošli naše tři děti a jejich páníčky to velmi bavilo..někteří se díky tomu věnují i některému rekreačnímu sportu :)

Návštěva našich štěňátek vítána po dohodě cca od 4 týdne věku. Jinak se kdykoliv předtím můžete s námi přijet seznámit.

Všechna štěňátka budou mít dlouhé ocásky, tak jak jim je příroda nadělila.

 

Štěňátka z naší chovatelské stanice

Pro koho se hodí:

-pro přátelské, komunikativní a vyrovnané lidi (problémy v domácnosti se na povaze štěňátka velmi rychle projeví, pokud zvládáte stres a starosti v klidu, bude stejně reagovat i štěně v krizových situacích)

-pro ty kteří nemají odpor k procházkám (kokřík je veselé a aktivní plemeno, které minimálně do pěti let vyžaduje velmi aktivní přístup - procházky, plavání, hru s ostatními psy...a to většinou za každého počasí - není to žádná fajnovka)

-pro ty kteří chápou, že psa je potřeba vychovat - ne nutno vycvičit - ke správnému chování doma i na veřejnosti

-pro ty kteří jsou ochotni věnovat péči jeho srsti ( i pokud pejska ostříháte, je potřeba jej koupat a pročesávat)

-je jedno zda-li jste mladí či starší...důležitý je Váš elán, podmínky pro chov a láska ke zvířatům

-pro ty kteří již mají odrostlejší děti, kteří nebudou štěněti ubližovat, ale budou mu rovnocenými partnery při hře

 

Pro koho se nehodí:

-pro toho komu vadí chlupy - pokud kokříka upravujete nelíná extrémně, ale chlupy samozřejmě pouští (výhoda oproti krátkosrstým plemenům je, že se dobře vysávají...)

-pro ty, kteří nedokáží oželet(popřípadě oplakat) zničené boty, nábytek, kabelku a všechny ty krásné věci, které jste určitě dokonale uklidili a to všetečné štěně je našlo a zpracovalo

-pro ty kteří nepochopí, že štěně nemůže mít všechno co chce...jinak by se z něj velmi rychle stal malý tyran :)

-pro ty kteří mají příliš malé děti, kterým ještě nemůžou vysvětlit, že štěně se netahá za ouška, nepichá se mu do očiček a hlavně, že když spinká, tak ho musí nechat spinkat